Każdy związek przechodzi trudności

Lubimy gdy wszystko w naszym życiu przebiega gładko, bez problemów i gdy wszystko idzie po naszej myśli. Niestety nie zawsze tak się dzieje, a to oznacza, że czasami musimy się zmagać z różnego rodzaju trudnościami. Im mniej jesteśmy na nie przygotowani, tym trudniej jest nam się z nimi pogodzić, a niejednokrotnie też mamy problem z tym, aby te trudności usunąć. Niestety, czasami się to przekłada na spore zmiany w naszym życiu, zwłaszcza jeśli trudności pojawiają się w naszym związku. Dlatego też, powinniśmy mieć świadomość, że w każdym, nawet najlepszym związku, czasami pojawiają się trudności.

Zamiast się wówczas poddawać, powinniśmy szukać rozwiązań.

To może pomóc rozwijać związek

Trudności w związku, zwłaszcza takim, który trwa już od kilku lat muszą się pojawiać. W końcu to co dzieje się w naszej pracy, w naszych finansach czy w kontaktach z innymi ludźmi, będzie się odbijało też na naszym związku, a to może prowadzić do sytuacji, gdy zaczniemy się wzajemnie obwiniać, mieć do siebie pretensje. Bardzo ważne jest tutaj to, aby rozmawiać o tych sprawach, aby mówić otwarcie co czujemy, jak to wszystko widzimy, ale jednocześnie, żebyśmy również słuchali tego, co ma do powiedzenia druga strona. Może się okazać, że dzięki temu nasz związek będzie się rozwijał, bo cały czas będziemy mogli nad nim pracować.

Jeśli będziemy ze sobą rozmawiać, jeśli będziemy szukali sposobu na poradzenie sobie z tymi problemami, to w przyszłości łatwiej będzie nam sobie poradzić z kolejnymi trudnościami, które będą się pojawiały, bo będziemy mieli wypracowany sposób działania. Im więcej będziemy ze sobą rozmawiać i to szczerze, tym łatwiej będzie nam nie tylko utrzymać nasz związek, ale również pozytywnie wpływać na jego rozwój.

Nie bójmy się tego

Często jest tak, że ludzie nie rozmawiają o swoich obawach, smutkach, o tym co sprawia, że są niezadowoleni, bo obawiają się, że zranią tę drugą osobę i związek się rozpadnie. Prawda jednak jest taka, że właśnie brak rozmów będzie prowadził do rozpadu związku, bo te wszystkie problemy będą się nawarstwiały, aż w końcu wybuchniemy. Dlatego też musimy mieć świadomość, że w związkach od razu trzeba rozmawiać o tym, co nas uwiera, co nam nie pasuje.

Nie możemy pozwolić na to, aby to wszystko się nawarstwiało, bo wówczas sprawa może być już bardzo poważna i może się okazać, że trudno będzie nam sobie z tym wszystkim poradzić. Dla zdrowego związku warto ustalić, że przynajmniej raz w tygodniu siadamy i otwarcie rozmawiamy o tym, co w tym tygodniu było fajne, a co nas zraniło. Takie coś z pewnością pozytywnie będzie wpływało na jakość i kondycję związku. Pamiętajmy, że w każdym związku pojawiają się trudności i problemy. Najważniejsze, abyśmy potrafili sobie z nimi radzić i szczerze o nich rozmawiać.

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Wypracujmy swój własny związek

pon. sie 10 , 2020
Każdy z nas jest inny, każdy ma inne podejście do życia, oczekiwania, inną przeszłość, a to oznacza, że również czegoś innego możemy oczekiwać od związków. Dlatego też tak ważne jest to, abyśmy jak najczęściej rozmawiali