Jak dobrać odpowiedni kask narciarski?

Jazda na nartach to zajęcia zdrowe, przyjemne i cenione przez wiele osób. Należy jednak mieć na uwadze to, że nie należy ruszać na stok bez odpowiedniego ekwipunku. Opcji do wyboru jest wiele, ale o pewnych elementach zwyczajnie należy pamiętać, albowiem ważą one na naszym bezpieczeństwie. O co dokładnie chodzi? Z całą pewnością kask narciarski jest czymś, bez czego się nie obejdziemy. Ma on za zadanie chronić naszą głowę przed urazami wynikającymi z ewentualnych upadków. Gdy do takowych dochodzi, urazy głowy mogą mieć fatalne konsekwencje, a w skrajnych scenariuszach prowadzić nawet do śmierci zjazdowca. Dlatego też dobrej klasy kask sanowi rozwiązanie, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Co ważne, w sprzedaży są kaski dla dorosłych, jak też dla dzieci – Sklep Bikeovo..

Kaski – dobór rozmiaru ma spore znaczenie

Odpowiednie kaski to takie, które mają właściwy rozmiar. Należy mieć na uwadze to, że poszczególni producenci mają swoje własne rozmiarówki i niekoniecznie są one między sobą zgodne.

Co wobec tego zrobić? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzyć głowę i mając na względzie jej obwód dopasować kask manualnie. To lepsza opcja aniżeli zamawianie go online. Łatwo wtedy o błędny wybór i choć zwrot jest możliwy, to jednak wiąże się to ze stratą czasu i dodatkowymi czynnościami, jakie trzeba wykonać. Kask narciarski dobrany właściwie to taki, który jest o mniej więcej jeden centymetr większy w stosunku do obwodu głowy mierzonego tuż nad linią brwi w najszerszym punkcie. Trzymając się tego, można znaleźć kask idealny względem swoich oczekiwań.

Kask narciarski – nie tylko dopasowanie jest ważne

Miłośnicy nart muszą pamiętać o bezpieczeństwie, więc bez kasku nie obejdzie. Jednakże jego idealne dopasowanie do głowy to tylko jedna kwestia. Istotne są również inne kryteria oceny, w tym przede wszystkim odporność akcesorium na uszkodzenia. Bardzo ważne jest, by kaski były wykonane z tworzyw dobrze amortyzujących uderzenia. Nie będą one także pękać w razie zderzenia z twardą powierzchnią, na przykład kamieniem.

Najważniejsze jest jednak to, aby głowy narciarzy nie były narażone na jakikolwiek uszczerbek.

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Zalety kocyków bambusowych

pt. gru 30 , 2022
Dziecko musi mieć zapewniony odpowiedni komfort termiczny. Sposobem na to jest między innymi korzystanie na co dzień z właściwie dobranych tekstyliów, a tych na rynku mamy wiele. Do tych najbardziej przydatnych