Kilka elementarnych żywiołów w feng shui

www.budmirski.pl

Nie trzeba być fanem feng shui i chińskich tradycji, żeby znać podstawy tej filozofii. Warto orientować się chociaż o co w niej chodzi i jakie są podstawowe żywioły, które są w niej wykorzystywane. Jednym z takich żywiołów jest woda. Za co odpowiada? Przede wszystkim za emocje i całą sferę mentalną, więc jest niezwykle ważna dla naszego samopoczucia.

Na siłę oddziaływania wody wpływają przede wszystkim elementy w ciemnych kolorach. Żeby jeszcze zwiększyć moc tego żywiołu warto postarać się o jakiś typowo wodny rekwizyt – na przykład akwarium z rybkami czy też chociażby efektowną fontannę, która doda kolorytu wnętrzu. Kolejny żywioł to to metal. On z kolei odpowiada w dużej mierze za logikę i racjonalne myślenie, dlatego też jego dominacja przyda się w pokojach i biurach osób pracujących umysłowo.

Obecnaie trwająca moda na metalowe meble, które choć surowe, mogą być niezwykle efektowne wizualnie, pozwala łatwo dostosować pomieszczenie dla sił tego żywiołu.

drewniane żaluzje wewnętrzne wykładziny biurowe

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Jak zabezpieczyć się przed utratą majątku?

niedz. wrz 10 , 2017
Mówi się, że majątek można stracić znacznie szybciej niż zarobić – jest w tym wiele prawdy, bowiem aby osiągnąć sukces finansowy musimy się sporo napracować, podczas gdy jedna lub kilka