Kilka elementarnych żywiołów w feng shui

www.budmirski.pl

Nie trzeba być fanem feng shui i chińskich tradycji, żeby znać podstawy tej filozofii. Warto orientować się chociaż o co w niej chodzi i jakie są podstawowe żywioły, które są w niej wykorzystywane. Jednym z takich żywiołów jest woda. Za co odpowiada? Przede wszystkim za emocje i całą sferę mentalną, więc jest niezwykle ważna dla naszego samopoczucia.

Na siłę oddziaływania wody wpływają przede wszystkim elementy w ciemnych kolorach. Żeby jeszcze zwiększyć moc tego żywiołu warto postarać się o jakiś typowo wodny rekwizyt – na przykład akwarium z rybkami czy też chociażby efektowną fontannę, która doda kolorytu wnętrzu. Kolejny żywioł to to metal. On z kolei odpowiada w dużej mierze za logikę i racjonalne myślenie, dlatego też jego dominacja przyda się w pokojach i biurach osób pracujących umysłowo.

Obecnaie trwająca moda na metalowe meble, które choć surowe, mogą być niezwykle efektowne wizualnie, pozwala łatwo dostosować pomieszczenie dla sił tego żywiołu.

drewniane żaluzje wewnętrzne https://www.luglightfactory.fr/fr

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Jak zabezpieczyć się przed utratą majątku?

niedz. wrz 10 , 2017
Mówi się, że majątek można stracić znacznie szybciej niż zarobić – jest w tym wiele prawdy, bowiem aby osiągnąć sukces finansowy musimy się sporo napracować, podczas gdy jedna lub kilka