Zalety kocyków bambusowych

Dziecko musi mieć zapewniony odpowiedni komfort termiczny. Sposobem na to jest między innymi korzystanie na co dzień z właściwie dobranych tekstyliów, a tych na rynku mamy wiele. Do tych najbardziej przydatnych i siłą rzeczy najczęściej używanych zaliczają się kocyki dla niemowląt. W praktyce nadają się świetnie również dla starszych dzieci.

Pojawia się jednak istotne pytanie – z jakiego materiału powinny on być wykonane, aby sprawdziły się najlepiej? Na stole jest są dwie opcje, które można uznać za optymalne i w pełni naturalne, co także ma niemałe znaczenie z punktu widzenia komfortu maluchów – Sklep Bikeovo.

Kocyk z wiskozy bambusowej rozwiązaniem idealnym?

Na polskim rynku można dzisiaj bez żadnego problemu kupić świetne jakościowo kocyki uszyte z bambusa. Dlaczego ta dzianina zyskała tak dużą popularność i z czego ona wynika? Przede wszystkim decydujące znaczenie mają tutaj właściwości samego materiału. Bambus wykazuje działanie higroskopijne, powstrzymuje rozwój bakterii, posiada też fenomenalne na tle innych tkanin cechy termoregulacyjne.

Obrazowo mówiąc, latem chłodzi, a w okresie zimowym znakomicie ogrzewa dziecięce ciałko. Trudno o lepszą kombinację pożądanych cech. Wyjaśnia to powody, dla których rodzice w Polsce sięgają po bambusa coraz powszechniej.

Bambusowe kocyki sposobem na wygodę dziecka i jego zdrowie

Należy mieć na uwadze, że dzieci powinny zawsze korzystać na co dzień z przedmiotów dla nich bezpiecznych i zapewniających im komfort na różnych poziomach.

Nie sposób uznać kocyków dziecięcych za przedmiot pierwszej potrzeby, który maluszkom się bardzo przydaje. Kocyk z bambusa to optymalny wybór, ponieważ posiada świetne własności praktyczne, a do tego koszt jego zakupu wcale nie jest wysoki. Choć ie sposób odmówić zalet (czasami identycznych) produktom z bawełny organicznej, to jednak opcja bambusowa zdaje się na kilki polach wyraźnie wygrywać. Można więc bez cienia obaw udać się do sklepu celem zakupienia kocyka ze zdrowej dla maluchów wiskozy bambusowej.

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Buty dla niemowlaka – jak wybrać?

śr. sty 4 , 2023
Nauka chodzenia ma swoje prawa. Do pewnego momentu życia niemowlę co do zasady chodzi boso – oczywiście mówimy tu o sytuacji, gdy już chodzić potrafi, choćby z asekuracją osoby dorosłej lub z wykorzystaniem