Smoczek dla noworodka – w jaki sposób czyścić?

Są dzieci, które w ogóle nie używają smoczka. Są jednak też takie, które nie wyobrażają sobie życia bez smoczka, a nawet mają ich kilka. Dlatego też warto wiedzieć jak dobrać smoczek dla noworodka, ale jednocześnie też warto mieć świadomość, w jaki sposób dbać o taki smoczek, aby był on czysty. Pamiętajmy, że smoczek dla noworodka może przenosić wiele bakterii, a one z kolei mogą prowadzić do różnych chorób, dlatego też zobaczmy kiedy wystarczy zwykła woda do jego wyczyszczenia, a kiedy smoczek dla noworodka będzie wymagał dokładniejszego czyszczenia. Sklep Bikeovo No i pomyślmy jakie akcesoria możemy wykorzystać, aby bardziej zadbać o smoczek dla noworodka.

Jaki smoczek dla noworodka warto wybrać?

Koniecznie porównajmy jakie smoczki dla noworodka są nam proponowane. Będą się one różniły wielkością i kształtem, a to oznacza, że możemy potrzebować kilku prób, zanim wybierzemy taki smoczek dla noworodka, który faktycznie będzie odpowiadał naszemu maleństwu. Co więcej, nie powinniśmy poprzestawać jednie na zakupie smoczka dla noworodka. Dobrze zrobimy jeśli jeszcze nabędziemy specjalny łańcuszek, który z jednej strony będzie przyczepiony do smoczka, a z drugiej do bluzki dziecka. Wówczas będziemy mieli pewność, że smoczek dla noworodka nie upadnie na ziemię, a co się z tym wiąże, że nie będzie zbierał brudu z podłogi.

Tak samo możemy zdecydować się na specjalne pudełko, do którego będziemy wkładać smoczek, gdy dziecko nie będzie z niego korzystało.

Jak czyścić smoczek dla noworodka?

Możemy bardzo uważać, a i tak może się okazać, że od czasu do czasu smoczek dla noworodka upadnie na ziemię. Jeśli spadnie na czystą podłogę w domu, albo zatrzyma się na materacyku w łóżeczku czy w wózku, to wystarczy, że opłuczemy go wodą i spokojnie będziemy mogli go oddać dziecku. Ale jeśli okaże się, że smoczek dla noworodka upadł nam na piasek, na chodnik czy na posadzkę, po której chodzi bardzo dużo ludzi, to powinniśmy zadbać o jego odpowiednią sterylizację. Wówczas nie wystarczy, że go opłuczemy wodą, musimy dopilnować, aby była to ciepła woda, bo tylko wówczas będziemy mieli szansę usunąć większość zarazków i bakterii.

Co więcej, pamiętajmy, że są specjalne sterylizatory do butelek i smoczków do mleka, a to oznacza, że do nich także możemy włożyć taki smoczek dla noworodka, aby mieć pewność, że będzie on czysty. Przede wszystkim powinniśmy jak najbardziej dbać o to, aby smoczek dla noworodka jak najrzadziej upadał na ziemię. Pomóc w tym mogą odpowiednie łańcuszki, jak i pudełeczka na smoczek, kiedy nie jest on używany. Jednak warto wiedzieć, w jaki sposób dokładnie czyścić smoczek dla noworodka, kiedy upadnie nam na szczególnie zabrudzone powierzchnie. Wówczas koniecznie do jego czyszczenia musimy wykorzystać ciepłą wodę, a najlepiej specjalny sterylizator.

Pamiętajmy, że taki smoczek dla noworodka może przenosić wiele bakterii, jeśli tylko nie będziemy w odpowiedni sposób dbali o jego higienę i czystość. Im dokładniej będziemy wiedzieli jak go czyścić, tym zdrowsze będzie nasze dziecko.

Kubuku https://quelbabies.pl/

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Baldachim do pokoju dziecięcego, akcent nie tylko dla księżniczek

śr. kw. 13 , 2022
Zanim przejdziemy do aranżacji dziecięcego pokoju, z pewnością powinniśmy sprawdzić, jakie mamy tutaj możliwości. Może się wówczas okazać, że niektóre propozycje mogą nas zaskoczyć,