Im dłuższy jest związek, tym bardziej trzeba o niego dbać

Na początku, kiedy zaczynamy nowy związek czujemy euforię. Patrzymy na wszystko przez różowe okulary. Pozytywne strony partnera dodatkowo podkreślamy, akcentujemy i jeszcze wzmacniamy w swojej pamięci. Jednocześnie tych negatywnych staramy się nie zauważać, a nawet jeśli je widzimy, to staramy się je tłumaczyć i zawsze znajdziemy jakieś przekonujące wytłumaczenie, dlaczego zachował się właśnie tak, a nie inaczej. Jednak im dłużej trwa związek, tym bardziej widzimy te negatywne cechy charakteru, a jeśli nie próbujemy się z nimi pogodzić, albo o nich rozmawiać, to może się okazać, że to wszystko będzie się nawarstwiać. Dodatkowo dochodzi do tego wszystkiego także znudzenie związkiem, codzienna rutyna i problemy związane z innymi aspektami naszego życia. To oznacza, że jeśli nasz związek ma przetrwać, to cały czas musimy o niego dbać.

Nie można osiąść na laurach

Nie ma znaczenia czy cały czas w naszym związku jest wspaniale i wszystko układa się po naszej myśli, czy może pojawiają się jakieś kłopoty i powinniśmy sobie z nimi poradzić.

Zawsze powinniśmy dokładać starań, aby rozwijać nasz związek, aby dbać o niego, aby ta druga strona czuła się kochana i zauważana przez nas. Oczywiście, żeby to wszystko zdało egzamin niezwykle ważne jest to, żeby starały się obydwie strony. Jeśli starać będzie się tylko jedna strona, to może się okazać, że to będzie za mało, że trudno będzie utrzymać związek i sprawić, żeby był on satysfakcjonujący dla obydwóch stron. Ale jeśli obydwie strony będą się starały, jeśli każdego dnia będą udowadniały, że mimo codziennych trosk i trudności, ten związek jest dla nich ważny, to on będzie trwał, będzie się umacniał i może się okazać, że mimo upływających lat cały czas będzie mocny i będzie sprawiał nam wiele radości.

Nie można być pewnym, że to na stałe

Im dłużej będzie trwał nasz związek, tym bardziej może nam się wydawać, że to coś stałego, że nic się nie zmieni, że przecież jest dobrze, to po co cokolwiek zmieniać. Jednak prawda jest taka, że jeśli nie będziemy dbać o związek, nie będzie w nim drobnych rzeczy, takich jak zrobienie herbaty, przygotowanie śniadania, przytulenie czy pocałunek na dzień dobry i do widzenia, to w pewnym momencie zaczniemy się od siebie oddalać, coraz mniej rzeczy będzie nas łączyło, coraz mniej będziemy mieli chęci, aby przebywać razem. Im dłużej trwa związek, tym większe jest niebezpieczeństwo, że dojdzie w nim do stagnacji i znudzenia, a wówczas czegoś interesującego zaczniemy szukać na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest to, aby ciągle dbać o związek, bo nawet takie drobne gesty mogą wnieść do niego bardzo wiele.

Pomyślmy jak możemy ożywić nasz związek, co możemy zrobić, aby coraz bardziej go umacniać, żeby nie dopuścić do stagnacji, które będzie prowadziło do znudzenia i chęci poszukiwania czegoś ciekawego, co będzie poza naszym związkiem.

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Co wchodzi w skład prac geodezyjnych na budowie?

czw. sie 27 , 2020
Dopóki nie planujemy budowy domu, zazwyczaj nie uświadamiamy sobie, jak wiele różnych pozwoleń i dokumentów musimy uzyskać, abyśmy w ogóle mogli ruszyć z naszymi pracami. Co więcej,