Wypracujmy swój własny związek

Każdy z nas jest inny, każdy ma inne podejście do życia, oczekiwania, inną przeszłość, a to oznacza, że również czegoś innego możemy oczekiwać od związków. Dlatego też tak ważne jest to, abyśmy jak najczęściej rozmawiali z partnerem o tym, jak widzimy ten związek, czego oczekujemy, ale również powinniśmy słuchać o tym, jak on to wszystko widzi, czego on oczekuje. Im bardziej wypracujmy to jak ma wyglądać nasz związek, im więcej będziemy wiedzieli o oczekiwaniach drugiej strony, tym większa będzie szansa na to, że faktycznie uda nam się stworzyć wspaniały związek, który będzie dla nas radością i w którym będziemy czuli się bezpiecznie.

Nie patrzmy na innych

W wielu aspektach naszego życia mamy tendencję do sprawdzania co działa u innych, jak oni radzą sobie w takich sytuacjach. Niestety w przypadku związków to się może nie udać, ponieważ każdy z nas jest inny, a dodatkowo jeszcze sytuacja rodzinna i finansowa każdego związku również jest inna. Dlatego też, tak ważne w tym wszystkim jest to, abyśmy robili wszystko co w naszej mocy, żebyśmy sami wypracowali odpowiednie działania w naszym związku. Może sprawdzi się u nas wysyłanie chociaż jednego smsa dziennie z pytaniem jak się ma druga osoba, z pokazaniem, że o niej myślimy? A może w ogóle tego nie potrzebujemy od naszego związku, i takie smsy będą nas irytowały? Może idealne dla naszego związku będzie posiadanie wspólnego hobby, podczas którego będziemy wspólnie spędzać czas i będziemy mieli szansę, aby dalej się docierać? A może właśnie na tyle dużo czasu spędzamy ze sobą na co dzień, że potrzebujemy oddzielnych miejsc, w których będziemy mogli oddać się swojemu hobby, tak abyśmy mogli mieć trochę przestrzeni, oddechu od ciągłego przebywania ze sobą?

Dajmy sobie czas na dotarcie się

Czasami jest tak, że ludzie rozchodzą się, gdy tylko pojawiają się pierwsze problemy w związku.

Nagle okazuje się, że nie potrafią znaleźć wspólnego języka, że nie potrafią rozmawiać ze sobą bez złości i pretensji. A przecież każdy z nas ma inne doświadczenia z przeszłości i inne oczekiwania co do przyszłości. To oznacza, że nie powinniśmy się poddawać przy pierwszych trudnościach. Wręcz przeciwnie, powinniśmy dać sobie czas na dotarcie się, na wypracowanie wspólnych przestrzeni, na opracowanie sposobów reagowania na różne sytuacje. Możliwości jest naprawdę sporo, a to oznacza, że podczas trudności powinniśmy zaczerpnąć powietrza, dać sobie czas na uspokojenie się, a później na spokojnie szukać rozwiązania, kompromisów i nie zamykać się na to, co ma nam do powiedzenia druga strona. Zawsze potrzeba czasu, aby stworzyć mocny związek i nie uda się tego zrobić bez zmagania się z trudnościami, które się pojawią, gdy pierwsza euforia opadnie. Bardzo ważne jest to, abyśmy rozmawiali o tym, jak widzimy nasz związek, czego od niego oczekujemy.

Idąc na kompromis może nam się udać stworzyć coś niesamowitego.

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Im dłuższy jest związek, tym bardziej trzeba o niego dbać

czw. sie 20 , 2020
Na początku, kiedy zaczynamy nowy związek czujemy euforię. Patrzymy na wszystko przez różowe okulary. Pozytywne strony partnera dodatkowo podkreślamy, akcentujemy i jeszcze wzmacniamy w swojej pamięci.