Nowoczesna skarbonka na miarę czasów

Młode osoby są otwarte na nowinki, a realia w których żyjemy są silnie zorientowane na wszelkiego rodzaju innowacje i nowatorskie koncepcje. Dotyczą one tak naprawdę wszystkich zagadnień z jakimi mamy na co dzień do czynienia, oczywiście również instrumenty finansowe i usługi bankowe stają się coraz nowocześniejsze. Nie zmieniają się przy tym potrzeby ludzi (w tym również ludzi młodych, a nawet bardzo młodych), aby mieć jakieś pieniążki do dyspozycji i oszczędzać je. Okazuje się przy tym, że czasy świnek-skarbonek są już dawno za nami.

Opcje są znacznie ciekawsze.

Dziś nie liczą się porcelanowe skarbonki

Skarbonki zostały skutecznie wyparte przez dziecięce oraz młodzieżowe konta, a ściślej mówiąc proces wypierania jest w toku. Stopniowo uznanie dla takiej nowoczesnej formy oszczędzania będzie rosło i składają się na to rozmaite przyczyny. Dziś, gdy wiele młodych osób ma w posiadaniu własne smartfony oraz tablety, korzystanie z bankowości online jest dla nich atrakcją samą w sobie.

Po co więc mnożyć byty i stawiać na półce skarbonkę, skoro wszystko może się odbywać w ramach elektronicznego świata?

Rodzice mają kontrolę

Dodajmy jeszcze, że taka nowoczesna „skarbonka” oparta o bankowość elektroniczną jest w pełni kontrolowana przez rodziców. Mogą oni czuwać nad każdym wydatkiem czy wypłatą, ustalać limity i otrzymywać powiadomienia. Wygląda więc na to, że pojawiają się kolejne przewagi modelu elektronicznego nad tradycyjnym – co nie powinno chyba nikogo zaskakiwać. Warto przyglądać się sytuacji, bo już niedługo realia dziecięcych i młodzieżowych finansów mogą zmienić się jeszcze bardziej.

.

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Smoczek dla noworodka - w jaki sposób czyścić?

niedz. sty 16 , 2022
Są dzieci, które w ogóle nie używają smoczka. Są jednak też takie, które nie wyobrażają sobie życia bez smoczka, a nawet mają ich kilka. Dlatego też warto wiedzieć jak dobrać smoczek
derbi.info.pl 2020 Theme: Default Mag by ThemeInWP