Ekonomiczna edukacja na co dzień

Młode osoby zdobywają wiedzę w wielu obszarach i jednym z nich jest także ekonomia. Jednak trudno nie odnieść wrażenia, że edukacja w tym zakresie w naszym kraju nie stoi na dostatecznie wysokim poziomie. Tak naprawdę jedyne kontakty uczniów szkół podstawowych czy liceów z ekonomią to lekcje przedsiębiorczości i do pewnego stopnia zajęcia z wiedzy o społeczeństwie.

Ekonomia w szerszym ujęciu bywa prezentowana w niektórych szkołach technicznych lub w ramach jakichś dodatkowych zajęć, na które chodzi jedynie niewielki odsetek uczniów.

Praktyka uczy najlepiej

Rodzice mają więc na tym odcinku szalenie ważną rolę do odegrania. Od nich tak naprawdę zależy, czy ich dzieci będą się skutecznie kształcić na płaszczyznach związanych z finansami, także tymi osobistymi.

Ponieważ nic nie uczy tak dobrze jak praktyka, to założenie swoim pociechom specjalnych rachunków bankowych wydaje się rozsądnym posunięciem. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie dostarczanie dziecku potrzebnej wiedzy na co dzień, zwłaszcza że niektóre konta oferują też mini-kursy z ekonomii i finansów, opracowane z myślą o dzieciach.

Samodzielność z ograniczeniami

Korzystanie z bardziej zaawansowanych możliwości jakie daje ROR będzie możliwe dla tych dzieci, które ukończyły 13.

rok życia. Będą one mogły podejmować samodzielnie pewne działania, związane na przykład z płatnościami internetowymi czy za pomocą karty. Naturalnie wszystkie ograniczenia kwotowe są zależne od woli rodzica, który może w każdej chwili podejmować na koncie swojej pociechy dowolne działania.

.

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Banki proponują, rodzice wybierają

śr. paź 21 , 2020
Produkty bankowe w postaci kont czy lokat są bardzo różnorodne i starają się skusić klientów wieloma ciekawymi elementami. Choć tak naprawdę wcale nie jest łatwo znaleźć
derbi.info.pl 2020 Theme: Default Mag by ThemeInWP