Fundusze europejskie w Polsce

Wiele osób nie docenia działania Unii Europejskiej na terenie Polski. Wydaje nam się, że możliwości korzystania z dotacji są bardzo skomplikowane i dostępne tylko dla ściśle ograniczonej liczby osób.

Tymczasem to nieprawda. Żeby móc sprawiedliwie oceniać Unię Europejską, warto wiedzieć, na co jej fundusze przeznaczone są w Polsce.

Największe kwoty z unijnego budżetu zagospodarowywane są w zakresie infrastruktury transportowej. Dzięki tym finansom ciągłej modernizacji ulegają zarówno drogi, jak i transport kolejowy.

Nie sposób nie docenić tych nakładów, jeśli wziąć pod uwagę fakt, jak opłakaną sławą cieszą się obecnie polskie drogi i koleje. W najbliższych latach duże nakłady finansowe otrzymają również projekty związane z ekologicznym transportem miejskim oraz przedsięwzięcia związane z dostępnością szeroko pojmowanej komunikacji.

Obok wsparcia dla transportu, nie można jednak pominąć wielu innych istotnych kwestii, które również dofinansowywane są dzięki funduszom UE. Znajdzie się wśród nich ochrona środowiska oraz energetyka.

Unia Europejska chętnie wspiera również projekty związane tematycznie z kulturą, edukacją czy przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu.

rejestracja giodo giodo rejestracja rejestracja giodo Pragmatiq Kancelaria Prawna

Autor

Szymon

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.