Jak skutecznie ocieplić ściany

www.garwoszlaki.pl

Bardzo duża grupa ludzi, która mieszka w wolno stojących budynkach spotyka się z problemem bardzo dużej straty ciepła podczas tak zwanego sezonu grzewczego. Jednocześnie wiele osób uważa, że wystarczy jedynie wymienić drzwi oraz okna i kłopot cieplny zostanie rozwiązany.

Oczywiście tego rodzaju podjęte działania na pewno w jakimś stopniu ograniczą utraty ciepłego powietrza, a co za tym idzie ograniczą pieniądze wydawane na opał. Jednak w żadnym wypadku nie będzie to kompleksowe działanie, które może okazać się całkowitym rozwiązaniem problemów z nieutrzymywaniem ciepłego powietrza przez dom podczas chłodnych i zimowych pór roku.

Inni również szukają rozwiązania problemu w budowie stropu, oczywiście ma on również znaczenie, ale w tym przypadku trzeba na samym początku zająć się całkiem innymi rzeczami. Od jakich działań rozpocząć kompleksowe ocieplanie swojego domu? Wymiana drzwi i okien to tylko mały procent, który ma wpływ na tak zwane oddawanie ciepła na zewnątrz przez dom.

Tak naprawdę najważniejsze są tutaj ściany i nimi trzeba się zająć już na samym początku. Odpowiednie ocieplenie ścian oraz ich zabezpieczenie może być podstawowym czynnikiem jeżeli chodzi o ochronę przed stratami ciepła na całej powierzchni domu.

W zależności od budowy całego i rodzaju materiałów można zdecydować się na odpowiednie, a zarazem skuteczne ocieplenie ścian. Przed dokonaniem decyzji warto zapytać się fachowca, bowiem może okazać się, że standardowe rozwiązania nie będą tymi najskuteczniejszymi dla każdej zabudowy.

przycisk na przejściu dla pieszych konsulting budowlany

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Kiedy trzeba coś przyspawać

śr. lis 1 , 2017
Spawarka, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie służące do spawania, czyli łączenia w specjalnym procesie materiałów, przez topienie, a następnie zestawianie ich ze sobą. Spawaniu podlegają głównie