Budowa

Jak skutecznie ocieplić ściany

Bardzo duża grupa ludzi, która mieszka w wolno stojących budynkach spotyka się z problemem bardzo dużej straty ciepła podczas tak zwanego sezonu grzewczego. Jednocześnie wiele osób uważa, że wystarczy jedynie wymienić drzwi oraz okna i kłopot cieplny zostanie rozwiązany.

Oczywiście tego rodzaju podjęte działania na pewno w jakimś stopniu ograniczą utraty ciepłego powietrza, a co za tym idzie ograniczą pieniądze wydawane na opał. Jednak w żadnym wypadku nie będzie to kompleksowe działanie, które może okazać się całkowitym rozwiązaniem problemów z nieutrzymywaniem ciepłego powietrza przez dom podczas chłodnych i zimowych pór roku.

Inni również szukają rozwiązania problemu w budowie stropu, oczywiście ma on również znaczenie, ale w tym przypadku trzeba na samym początku zająć się całkiem innymi rzeczami. Od jakich działań rozpocząć kompleksowe ocieplanie swojego domu? Wymiana drzwi i okien to tylko mały procent, który ma wpływ na tak zwane oddawanie ciepła na zewnątrz przez dom.

Tak naprawdę najważniejsze są tutaj ściany i nimi trzeba się zająć już na samym początku. Odpowiednie ocieplenie ścian oraz ich zabezpieczenie może być podstawowym czynnikiem jeżeli chodzi o ochronę przed stratami ciepła na całej powierzchni domu.

W zależności od budowy całego i rodzaju materiałów można zdecydować się na odpowiednie, a zarazem skuteczne ocieplenie ścian. Przed dokonaniem decyzji warto zapytać się fachowca, bowiem może okazać się, że standardowe rozwiązania nie będą tymi najskuteczniejszymi dla każdej zabudowy.

Szymon
Szymon
Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.