Uzyskałem pozwolenie na budowę – co dalej?

https://www.prapa.pl/

Po spełnieniu wszystkich formalności w końcu możemy otrzymać pozwolenie na budowę – ten dzień z pewnością jest przez nas długo wyczekiwany, ale samo pozwolenie nie oznacza, że już możemy rozpoczynać budowę. To bowiem nie koniec formalności, ale przecież jest to coś, o czym doskonale wiemy – wszak decydując się na budowę własnego domu powinniśmy dokładnie dowiedzieć, jakiego rodzaju dokumenty będą potrzebne i jakie formalności należy spełnić. Wiele osób zaraz po otrzymaniu pozwolenia na budowę nie wie jednak, co tak w zasadzie zrobić w dalszej kolejności.

Oczywistym jest, że rozpoczęcie budowy jest już bardzo blisko, ale do wykonania pozostało nam jeszcze kilka innych ruchów, w tym także spełnienie jeszcze kilku innych formalności. Mowa tutaj o takich czynnościach jak między innymi wybór kierownika budowy, montaż tablicy informacyjnej czy też prawidłowe oznakowanie placu budowy. Wszystko to ma bowiem bardzo istotne znaczenie, nie tylko dla jakości samej budowy, ale też na przykład dla bezpieczeństwa wszystkich pracujących. Przy planowaniu warto pokusić się o zabezpieczenie ogniochronne konstrukcji stalowych. 

O czym pamiętać przed rozpoczęciem budowy?

Jednym z najważniejszych kroków, jakie musimy zrobić przed rozpoczęciem budowy, dotyczy kierownika budowy. Jest to osoba odpowiedzialna za organizację budowy oraz za prawidłowy przebieg wszystkich praw. Musi być to więc osoba doświadczona, a na dodatek posiadająca odpowiednie uprawnienia.

Warto jest postawić na kogoś, kto będzie w stanie podjąć się tego zadania, gdyż niezbyt dobrym pomysłem jest zmiana kierownika w trakcie budowy. W dalszej kolejności należy zająć się także dziennikiem budowy czy też montażem tablicy informacyjnej, na której znajdą się różnego rodzaju niezbędne informacje. Bardzo ważna jest również organizacja samego placu budowy, jego odpowiednie zabezpieczenie oraz stworzenie pracownikom dobrych warunków do wykonywania prac.

farby dachowe naukowe.waw.pl

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Taipei 101

pon. wrz 4 , 2017
W rankingu najwyższych budynków świata na pierwszym miejscu znajduje się obiekt, który króluje nad innymi budynkami w mieście Taipei na Tajwanie. Taipei World Financial Center, bo tak też właśnie