Całoroczne domy z bali

Mieszkając w domu drewnianym, nie musimy się dziś obawiać tego, że pod wpływem niskiej temperatury nasz komfort znacznie się obniży. Chłód na dworze generalnie nie powinien być przeszkodą w tym, aby wewnątrz domu panowało przyjemne ciepło. Wpływa na to z jednej strony odpowiednie ogrzewanie, cechujące się wysoką efektywnością, a z drugiej izolacja, która zapobiega utracie ciepła i wspiera działanie instalacji grzewczej. Dom drewniany jest pod tym względem rozwiązaniem świetnym, ponieważ ma wyborne właściwości izolacyjne.

Nie ma żadnych przeszkód, aby dom wykonany z bali był konstrukcją całoroczną. Co za tym idzie, może to być po prostu nasze miejsce do życia, a nie tylko dom na lato. Połączenie bali drewnianych z materiałami izolacyjnymi pozwala bezproblemowo dogrzewać obiekt i to bez konieczności używania pieców z dużym zapotrzebowaniem na paliwo. Czasami do tego, aby skutecznie ogrzać dom drewniany w zimie, wystarczą tylko biokominki.

Choć nie zaliczają się one do bardzo wydajnych źródeł ciepła, przy odpowiednio wykonanym domu są właściwe.

aranżacje ogrodu mała architektura www.uewszkole.pl

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Urządzanie wnętrz

wt. wrz 26 , 2017
Mamy już prawie gotowy nasz dom marzeń. Za oknem czeka na nas ogród, który wkrótce zamieni się w piękną enklawę zieleni, ale pozostało jeszcze nadać każdemu z wnętrz