Wyrównany poziom

Poziomica to bardzo ważny przyrząd, bez którego czasami trudno byłoby wykonać remont w prosty i estetyczny sposób. Jest to instrument pomiarowy i – jak sama nazwa wskazuje, służy do wyznaczania poziomu lub pionu, dzięki wykorzystaniu siły grawitacji ziemskiej.

Może brzmi to trochę skomplikowanie, jednak dzięki poziomicy wiele remontów zostało „postawionych do pionu”. Do wyznaczania poziomu lub pionu narzędzie to wykorzystuje libelle rurkową.

To zamknięta ampułka wypełniona cieczą, w której unosi się pęcherzyk gazu. Dzięki kreskom narysowanym na naczyniu wiadomo, czy całe urządzenie stoi prosto (pęcherzyk znajduje się dokładnie pomiędzy kreskami), czy powierzchnia jest nierówna.

Poziomice mają najczęściej kształt prostokątny, wykonane są z aluminium, różnią się także ilością libelek, chociaż najczęściej spotykane są poziomice z 2 lub 3 libelkami. Ostatnio coraz częściej używa się także metalowych poziomic laserowych, wykorzystujących do określania prostoty powierzchni wiązki widzialnego światła laserowego.

https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/projektant-wnetrz-grodzisk-mazowiecki/

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Projekt budowy domu - podstawa budowy

sob. wrz 30 , 2017
Jezeli marzymy o momencie, w którym rozpocznie się budowa domu z naszych marzeń, w pierwszej kolejności musimy udać się nie tylko do banku i włąściciela działki budowlanej, ale także do biura