Wyciszanie centrum Poznania – plan modyfikacji zagospodarowania przestrzeni

Jedną z głównych, a jednocześnie najbardziej znanych ulic w Poznaniu jest ulica, której nazwa upamiętnia patrona tego miasta: Święty Marcin. Z racji tego, iż jest ona położona w ścisłym centrum, powszechnym zjawiskiem jest tu natężony ruch drogowy, a co za tym idzie – różnego rodzaju utrudnienia komunikacyjne.

Władze miasta postanowiły więc podjąć działania na rzecz modyfikacji zagospodarowania tej przestrzeni miejskiej, tak by stała się bardziej spokojna, a tym samym przyjazna zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Postanowiono poradzić się w tej kwestii samych Poznaniaków – zapytać ich o opinię i ewentualne propozycje, co do tego, jak należałoby zagospodarować ten teren. Aby mieć bliżej do kluczowych atrakcji można odwiedzić hostel poznań centrum i tam szukać noclegu.

Wstępnie wiadomo, że pomysły, które mają największe szanse realizacji, dotyczą zwiększenia ilości miejsc postojowych, zamontowania na chodnikach większej ilości stojaków rowerowych, a także dodatkowego oświetlenia. Planuje się także poprawić jakość zieleni występującej na ulicy Święty Marcin.

Z pewnością jest to działanie potrzebne oraz takie, które w przyszłości może przynieść miastu, a szczególnie jego mieszkańcom, same wymierne korzyści.

Projektowanie wnętrz w Piasecznie

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Problemy polskiej architektury

sob. mar 9 , 2019
Polscy architekci wypowiedzieli się ostatnio w temacie największych ich zdaniem problemów dotyczących zagospodarowania naszego rodzimego krajobrazu. Podkreślili oni przede wszystkim, że nie tyle chodzi o kłopotliwe,