Wyciszanie centrum Poznania – plan modyfikacji zagospodarowania przestrzeni

Jedną z głównych, a jednocześnie najbardziej znanych ulic w Poznaniu jest ulica, której nazwa upamiętnia patrona tego miasta: Święty Marcin. Z racji tego, iż jest ona położona w ścisłym centrum, powszechnym zjawiskiem jest tu natężony ruch drogowy, a co za tym idzie – różnego rodzaju utrudnienia komunikacyjne.

Władze miasta postanowiły więc podjąć działania na rzecz modyfikacji zagospodarowania tej przestrzeni miejskiej, tak by stała się bardziej spokojna, a tym samym przyjazna zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Postanowiono poradzić się w tej kwestii samych Poznaniaków – zapytać ich o opinię i ewentualne propozycje, co do tego, jak należałoby zagospodarować ten teren.

Wstępnie wiadomo, że pomysły, które mają największe szanse realizacji, dotyczą zwiększenia ilości miejsc postojowych, zamontowania na chodnikach większej ilości stojaków rowerowych, a także dodatkowego oświetlenia. Planuje się także poprawić jakość zieleni występującej na ulicy Święty Marcin.

Z pewnością jest to działanie potrzebne oraz takie, które w przyszłości może przynieść miastu, a szczególnie jego mieszkańcom, same wymierne korzyści.

Projektowanie wnętrz w Piasecznie

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Problemy polskiej architektury

sob. mar 9 , 2019
Polscy architekci wypowiedzieli się ostatnio w temacie największych ich zdaniem problemów dotyczących zagospodarowania naszego rodzimego krajobrazu. Podkreślili oni przede wszystkim, że nie tyle chodzi o kłopotliwe,