Wady i zalety żelbetu

www.polandonscreen.pl

Budownictwo na wielką skalę stanowi obecnie bardzo rozwiniętą branżę zarówno w Polsce, jak i na świecie. Podstawowym materiałem wykorzystywanym zarówno w budowie domów, jak i wieżowców, biurowców, budynków pożyteczności publicznej, a także nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej, jest beton. Konstrukcje z jego użyciem są wykorzystywane szeroko przy realizacjach nowoczesnych projektów. Jedną z najpopularniejszych konstrukcji betonowych jest konstrukcja żelbetowa, łącząca zalety betonu z wytrzymałością, jaką dają stalowe pręty wzmacniające. Polecamy zainteresowanie się malowanie ogniochronne konstrukcji stalowych.

Taka konstrukcja jest niezwykle wytrzymała zarówno na ściskanie, jak i na rozciąganie. Co więcej, jest ognioodporna i tania w eksploatacji – dzięki temu, może przetrwać przez wiele lat bez dodatkowych zabiegów konserwujących. Wadą żelbetu jest dość duży ciężar oraz pracochłonność wykonania takich konstrukcji. Co więcej, budynki wykonane z tego materiału muszą być dodatkowo izolowane, przez wzgląd na łatwą przepuszczalność ciepła, a także dźwięków.

pręty nierdzewne aranżacja wnętrz warszawa

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Jak skutecznie ocieplić ściany

śr. lis 1 , 2017
Bardzo duża grupa ludzi, która mieszka w wolno stojących budynkach spotyka się z problemem bardzo dużej straty ciepła podczas tak zwanego sezonu grzewczego. Jednocześnie wiele osób uważa, że wystarczy