Od konta młodzieżowego do standardowego

KUKE Usługi faktoringowe

Kończąc 13 lat zwykle nie ma się jeszcze poważnych planów na przyszłość, bo wiek do tego nie skłania. Można jednak już nieco poważniej myśleć o swoich finansach, co będzie tym łatwiejsze, im mądrzejszych rodziców mamy obok siebie. Tak się bowiem składa, że w tym wieku można już mieć konto w banku. Nie daje ono pełni możliwości, ale daje te najważniejsze – związane z szansą w miarę swobodnego rozporządzania swoimi pieniędzmi. Limity w tym względzie jeszcze ustalają rodzice, ale w tych granicach dorastająca młodzież może się bez problemu poruszać.

Przejście w standardowy ROR

Szeroka gama młodzieżowych kont skłania do tego, by przebierać w propozycjach i wybierać te opcje, które będą dla nas najbardziej opłacalne. Jest ich naprawdę wiele.

Banki rywalizują o klientów w każdym wieku, a młodzież również stanowi pod wieloma względami całkiem łakomy kąsek. Tym bardziej, że klient banku pozyskany w tak młodym wieku może nim pozostać na długie lata. Decyduje o tym fakt, że umowa na konto młodzieżowe zwykle zakłada, że w momencie uzyskania pełnoletności rachunek staje się normalnym, nielimitowanym ROR-em.

Potem może lokata.

Mając za sobą doświadczenie w korzystaniu z konta młodzieżowego będzie można swobodnie stawiać kroki w świecie finansów osobistych bez ryzyka, że coś nas zaskoczy. Jeśli na koncie będą pojawiać się regularne wpływy, będące rezultatem posiadania sensownie płatnej pracy, to w ogóle będzie można mówić o wyjątkowo korzystnej sytuacji. Możliwe, że za jakiś czas podejmiemy następną decyzję, na przykład o utworzeniu lokaty lub konta oszczędnościowego, na którym środki będą stopniowo pomnażane.

.

Industrialgo.pl doradca podatkowy poznań

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Brak opłat, czyli jak kuszą banki

sob. paź 10 , 2020
Produkty bankowe są dla banków główną podstawą dochodów. Gdyby ludzie nie zakładali kont czy lokat i nie ubiegali się o kredyty, banki nie miałyby na czym zarabiać i nie miałyby również
derbi.info.pl 2020 Theme: Default Mag by ThemeInWP