Kupujemy działkę – z domem czy bez?

Bardzo często, jeśli mamy kupić działkę z domem, podchodzimy do tego w sposób emocjonalny, odkładając na bok zdrowy rozsądek. Wizja własnego domu powoduje, że przestajemy myśleć racjonalnie, a zamiast tego podejmujemy pochopne decyzje. Oczywiście tak być nie powinno – już samo kupno działki jest na tyle poważną inwestycją, że powinniśmy do tego podejść w sposób odpowiedzialny i z dużą dozą rozsądku. Kiedy więc zdecydować się na kupno działki z domem, a kiedy samej działki? Chodzi tutaj przede wszystkim o stan domu, który się już na działce znajduje – to bowiem od tego właśnie zależeć powinna nasza decyzja. Jeśli dom jest w dobrym stanie to wtedy warto pomyśleć o tym, aby taką działkę zakupić – wszak dzięki temu unikniemy mozolnej budowy i różnego rodzaju zawirowań z tym związanych.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na szereg czynników, a więc uregulowanie stanu prawnego takiego budynku, jego lokalizację czy też wykorzystanie (lub nie) nowoczesnych technologii i rozwiązań. Jeżeli po sprawdzeniu wszystko jest w jak najlepszym porządku to wątpliwości tak w zasadzie nie ma.

Czy warto kupić działkę z domem?

To zależy od wymienionych już czynników, natomiast nawet jeśli dom nie będzie w zbyt dobrym stanie technicznym to działka tak czy siak może być warta zakupu. Jest tak chociażby w sytuacji, gdy mamy do czynienia ze znakomitą wręcz lokalizacją – wtedy stary budynek zawsze można przebudować i odnowić albo też po prostu zburzyć, a w jego miejscu postawić nowy wymarzony dom. Oczywiście duży wpływ ma tutaj między innymi opłacalność takiego przedsięwzięcia, natomiast najważniejsze jest, aby przed zakupem wszystko dokładnie sprawdzić – bo może się okazać na przykład, że wyburzenie domu nie jest możliwe, dlatego też należy zrobić wszystko, aby uniknąć tego typu niespodzianek.

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Odzież damska – obowiązkowa kolekcja butów.

niedz. sie 27 , 2017
Kobieta z jedną parą butów to dzisiaj ewenement, który jest bardzo ciężko spotkać. Ponieważ Panie cenią sobie szerokie kolekcje różnego rodzaju obuwia wśród elementów damskiej odzieży.