Kto wydaje pozwolenie na budowę?

www.kuc-koch.pl

Wiele osób, które szykują się, bądź planują budowę domu na nowo zakupionej działce spotyka na swojej drodze bardzo duże ilości problemów związanych z różnego rodzaju pozwoleniami oraz formalnościami, które zazwyczaj trwają bardzo długo i najzwyczajniej w świecie bywają niezwykle denerwujące. Już sam zakup odpowiedniej działki może stanowić nie lada problem i nie jest to oczywiście spowodowane ceną. Wszystkie osoby, które planują szybki zakup i rozpoczęcie budowy swojego własnego domu już na tym etapie będą po prostu rozczarowane. Nie wspominając o każdym kolejnym kroku, których trzeba przebyć naprawdę wiele żeby zbudować dom i w końcu w nim zamieszkać. Jak to tak naprawdę jest z tym pozwoleniem na budowę i ko je wydaje? Osoby mające spore tereny do zagospodarowania zastanawiają się jak o naprawdę jest z tym pozwoleniem na budowę.

W internecie można znaleźć bardzo wiele niestety sprzecznych ze sobą informacji, które chyba tylko mieszają w głowach. Prawda jednak jest taka, że od 2015 roku nie trzeba już starać się o pozwolenie na budowę jak to było do tej pory. Wystarczy jedynie przed rozpoczęciem budowy dokonać zgłoszenia do odpowiedniego organu. Oczywiście odpowiednią wcześniej trzeba załatwić wszystkie inne formalności związane z budową nowego obiektu, ale nie jest to zbyt trudne i każdy zainteresowany przejdzie z pewnością przez te wszystkie etapy bez jakichkolwiek problemów. Jest to chyba jednak jedyne pocieszenie, które minimalnie skraca cały czas oczekiwania związany z oczekiwaniem na budowę i zamieszkanie w nowym domu.

Ale to już coś.

złącza słupowe https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/architekt-wnetrz-grodzisk-mazowiecki/

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Odkurzacze nie tylko do użytku codziennego

pon. paź 30 , 2017
Odkurzanie mieszkania zwykle kojarzone jest jako jeden z nie do końca przyjemnych, cotygodniowych obowiązków. Obsługę tego urządzenia każdy ma więc w pewnym stopniu opanowaną, jednak nie zawsze wiadomo,