Komu służy Fundusz Spójności?

obsługa helpdesk obsługa helpdesk helpdesk obsługa

Pięć głównych funduszy europejskich ma za zadanie ułatwienie realizacji strategii, wynikającej z planu „Europa 2020”. Jednym z głównych założeń tego właśnie planu jest zniesienie istniejących różnic rozwojowych między poszczególnymi państwami członkowskimi i ich mieszkańcami.

Właśnie na ten cel w dużej mierze przeznaczane są pieniądze z Funduszu Spójności. Czy każdy może z niego skorzystać? Jak można się domyślić, finanse zawarte w tym właśnie funduszu nie są dedykowane przedstawicielom bogatszych państw europejskich.

Fundusz ten przeznaczony jest przede wszystkim dla tych krajów członkowskich, w których dochód narodowy brutto na jednego mieszkańca jest niższy niż 90% średniej w Unii Europejskiej. Dzięki takim wyznacznikom, pieniądze z Funduszu Spójności mają możliwość trafiać do najbardziej potrzebujących osób.

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Spójności stopniowo redukowane są różnice gospodarcze, a co za tym idzie, również społeczne, jakie obecnie istnieją między mieszkańcami poszczególnych krajów UE. Fundusz ten promuje również zrównoważony rozwój – ogromne znaczenie w tym zakresie mają duże inwestycje przeznaczane na wspieranie infrastruktury transportowej oraz ochronę środowiska.

Części zamienne proponowane przez aswo do urządzeń RTV / IT i AGD faktoring

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Jaka jest strategia działania Unii Europejskiej?

pon. lis 26 , 2018
Dla większości osób strategia działania Unii Europejskiej pozostaje tajemnicą. Co prawda widujemy otaczające nas zewsząd tabliczki, świadczące o korzystaniu z funduszy UE oraz