Jaka jest strategia działania Unii Europejskiej?

navigacja.city-traffic.com.pl

Dla większości osób strategia działania Unii Europejskiej pozostaje tajemnicą.

Co prawda widujemy otaczające nas zewsząd tabliczki, świadczące o korzystaniu z funduszy UE oraz słyszymy w wiadomościach o możliwości skorzystania z kolejnych dotacji, ale czy tak naprawdę zdajemy sobie sprawę z tego, jaką strategię obejmuje ta największa europejska organizacja? Już od pięciu lat Unia Europejska realizuje strategię rozwoju „Europa 2020”.

Zakłada ona, że w dynamicznie zmieniającym się świecie państw członkowskich bardzo istotne jest to, by za pomocą inteligentnej i zrównoważonej gospodarki sprzyjać społecznemu włączeniu.

To właśnie można uznać za priorytety, które będą stanowiły nadrzędny cel UE jeszcze przez najbliższe lata.

Dzięki temu w państwach członkowskich ma wzrosnąć poziom zatrudnienia.

Zwiększeniu ma ulec również produktywność oraz spójność społeczna.

W strategii Unii znajdziemy również zapis, że do 2020 roku organizacja ta ma zrealizować plan, obejmujący pięć konkretnych celów.

Obejmują one działania w zakresie właśnie wyżej wspomnianego zatrudnienia, a także edukacji, innowacji, włączenia społecznego oraz zmian dotyczących strefy klimatycznej oraz energetycznych.

holo.pl BIOMED-LUBLIN WYTWÓRNIA SUROWIC I SZCZEPIONEK

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Indeks giełdowy – co to takiego?

wt. sty 8 , 2019
Indeks giełdowy jest pewnego rodzaju miarą. Przy wykorzystaniu statystyki pokazuje m.in. to w jaki sposób zmianom ulegają ceny grupy określonych spółek w danym czasie. Dzięki obserwacji zmian wartości indeksów giełdowych