Jak zabezpieczyć się przed utratą majątku?

www.chodziez.net.pl

Mówi się, że majątek można stracić znacznie szybciej niż zarobić – jest w tym wiele prawdy, bowiem aby osiągnąć sukces finansowy musimy się sporo napracować, podczas gdy jedna lub kilka złych decyzji mogą sprawić, że w mgnieniu oka staniemy się bankrutami. Świat zna wiele takich przypadków, kiedy osoby wpierw dorobiły się setek milionów, by potem w ciągu ledwie kilku dni stracić dosłownie wszystko. Choćby to niech będzie dla nas przestrogą i choćby dlatego warto jest wiedzieć, jak mądrze kupować, w jaki sposób oszczędzać ciężko zarobione pieniądze i w co najlepiej je inwestować. Tylko w ten sposób będziemy mogli bowiem uniknąć katastrofy i utraty naszego majątku.

Mądre inwestycje to jednak jedna rzecz, bowiem trzeba jeszcze pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, dzięki którym z pewnością nie wylądujemy w gronie bankrutów. Te najważniejsze wskazówki to:

  • Nie podejmujmy pochopnych decyzji.
  • Przed każdą ważną decyzją poznajmy jej konsekwencje.
  • Nie powierzajmy naszych pieniędzy nieodpowiednim osobom.

  • Wykupujmy odpowiednie ubezpieczenia.
  • Przygotujmy się na różne nieprzewidziane okoliczności jak np. śmierć.

Postępując w sposób odpowiedzialny z pewnością zmniejszymy ryzyko utraty majątku.

Wiąże się to przede wszystkim z regułą, aby nie powierzać naszego majątku osobom nieodpowiednim – wiele razy dochodzi do takiej sytuacji, że „jakiś znajomy” zna się na biznesie, więc po namowie przyjaciół decydujemy się powierzyć mu spore kwoty, po czym okazuje się, że z biznesem albo graniem na giełdzie ma on niewiele wspólnego. Warto pamiętać o tym, że gdy nasz majątek będzie przyciągać wiele osób, które to właśnie z powodu tego majątku będą chciały zostać naszymi przyjaciółmi. Sęk w tym, że nie o przyjaźń im chodzi, lecz o pieniądze właśnie. Dodatkowo, bardzo mocno trzeba uważać na różnego rodzaju piramidy finansowe, które oczywiście zachęcają wielkim zyskiem, ale tak naprawdę są po prostu oszustwem i starają się jedynie wyłudzić od nas pieniądze.

Tymczasem wiele osób po prostu nie sprawdza, z jakiego typu przedsięwzięciem ma do czynienia, a co za tym idzie często osoby te tracą swój życiowy majątek.

O czym warto pamiętać, aby nie stracić majątku?

Ale odpowiedzialne i rozsądne decyzje to przecież nie wszystko. Trzeba też przede wszystkim mieć świadomość, że każdy nasz ruch pociągnie za sobą pewne konsekwencje i właśnie o tych konsekwencjach powinniśmy wiedzieć jak najwięcej. Bardzo często wydaje nam się, że założenie biznesu, wspólne konto czy wejście w spółkę to coś, co może potencjalnie przynieść zysk, a nie wiąże się raczej z żadnym ryzykiem.

Prawda jest natomiast taka, że każda decyzja finansowa może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na naszą przyszłość. Choćby dlatego warto jest pamiętać również o ubezpieczeniach – nie tylko zresztą o ubezpieczeniu samochodowym, ale także o różnych innych polisach. Kolejnym ważnym ruchem jest również przygotowanie się na wypadek naszej śmierci – oczywistym jest, że mało kto chce o tym w ogóle myśleć, ale zdecydowanie lepiej jest być na to przygotowanym, bo w innym wypadku nasza rodzina może mieć sporo problemów po naszym odejściu.

atl-group.pl https://unhuman.pl/pol_m_MESKIE-647.html

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Architektura domu, czyli jak postawić na dobrego architekta?

czw. wrz 14 , 2017
Budowa domu to bardzo ważna inwestycja, dlatego też chcemy, aby zajmowali się nią sami profesjonaliści. Tyczy się to więc zarówno samej ekipy budowlanej, jak i osób, które są odpowiedzialne za powstanie samego