Jak wyliczyć wymiary dachu?

www.yournamehereqtc.org

Jak ogólnie wiadomo spotkanie dwóch takich samych dachów przy wykorzystaniu innego projektu jest praktycznie niemożliwe. Oczywiście jeżeli postawione domy są identyczne lub korzystało się z gotowego projektu to w kartotece można znaleźć całkowite wymiary dachu. Obliczenie tego samodzielnie może być nie lada wyzwaniem.

Oczywiście jeżeli jesteś właścicielem starszego domu o zapewne nie posiadał on udokumentowanego projektu, dlatego też będzie trzeba przed remontem wykonać dokładne pomiary i obliczenia bez, których naprawdę ciężko będzie kupić w odpowiedniej ilości dachówkę. Od pomiarów zależy również to jaką dachówkę i o jakich rozmiarach będzie najlepiej zastosować w przypadku Twojego dachu. Dlaczego wyliczenie wymiarów dachu jest tak bardzo ważne i czemu konsekwencje nieznania ich są wysokie? Każdy dach powinien zostać dokładnie zmierzony oraz naszkicowany w dokumentacji.

Bez tego bardzo ciężko obliczyć bardzo wiele przydatnych pomiarów, które są podstawą przy niezliczonej ilości remontów. Może się bowiem okazać, że nie będzie można zmienić dachówki nie znając wymiarów dachu. Tak samo ciężko będzie obliczyć nośność ogólną domu bez wymiarów.

Nie wystarczy tutaj poznanie wysokości całego budynku. Również mogą okazać się nieprzydatne obliczenie związane z wytrzymałością stropu. Ale najgorsze jest to, że wyliczona nośność może okazać się niezgodna z rzeczywistością.

A to może już być przyczyną ogromnego problemu, którego rozwiązanie nie będzie ani łatwe, ani zbyt tanie.

narzędzia i materiały ogrodnicze

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Jak podejść do budowy domu, czyli architektura własnych marzeń

czw. paź 12 , 2017
Budowa własnego domu czy mieszkania to jedno z najważniejszych wydarzeń w całym naszym życiu. Tak duża inwestycja wymaga z jednej strony ogromnej cierpliwości,