Jak wybrać osuszacz powietrza?

Duża wilgotność w pomieszczeniach to z pewnością spory problemy. W wielu przypadkach wilgotne ściany to prosta droga do powstawania grzybów czy pleśni. Dodatkowo, może to także prowadzić do większych niż zwykle kosztów ogrzewania i często jest związane z nieprzyjemnym zapachem. Wszystko to powoduje, że wartym zakupu urządzeniem jest osuszacz powietrza. Pozwoli nam bowiem zachować optymalną wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu, dzięki czemu będziemy mogli rozprawić się z wilgotnymi ścianami. Do wyboru mamy sprzęt przeznaczony do domu, ale również nieco bardziej zaawansowane urządzenia, które świetnie sprawdzą się na przykład na budowach. Sam wybór osuszacza nie jest jednak łatwy, gdyż powinniśmy dobrze wiedzieć, na jakie parametry zwrócić największą uwagę. Dobrze jest więc zapoznać się rodzajami osuszaczy oraz ich najważniejszymi zaletami. Z reguły wyróżnia się dwa rodzaje wynajem osuszaczy warszawa:

  • kondensacyjny – składa się ze sprężarki, elementu rozprężnego, wentylatora oraz wymienników ciepła,
  • adsorpcyjny – zbudowany z rotora, który pokryty jest zazwyczaj żelem krzemionkowym.

Z kolei jeśli chodzi o najważniejsze parametry to będą to przede wszystkim wydajność, pojemność zbiornika na wodę (głównie w przypadku domowych osuszaczy powietrza, choć nie tylko) oraz przepływ powietrza i zużycie prądu.

Na to wszystko należy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu, gdyż źle dobrany osuszacz powietrza nie będzie w stanie spełnić swojego zadania, a co za tym idzie może okazać się, że wyrzucimy pieniądze w błoto.

Jakie jest zastosowanie osuszaczy powietrza?

Tego typu sprzęt wykorzystuje się głównie w domu, aby utrzymać optymalną wilgotność powietrza. Domowe osuszacze powietrza doskonale sprawdzają się w sytuacji, kiedy powietrze w naszym domu jest zbyt wilgotne, przez co na ścianach może pojawić się wilgoć czy grzyb. To, co charakteryzuje urządzenia przeznaczone do wykorzystania w domu to głównie małe zużycie energii oraz całkiem dobra wydajność. Warto też pamiętać o tym, aby postawić na model, który nie pracuje zbyt głośno. Z reguły w mieszkaniach bardzo dobrze sprawdza się osuszacz kondensacyjny. Z kolei osuszacz adsorpcyjny będzie lepszym wyborem do pomieszczeń, gdzie jest zimno, a więc na przykład do piwnicy. A na jaki osuszacz postawić na budowie? Tutaj najlepszym wyborem będzie specjalnie przystosowany osuszacz budowlany, który posiada m.in. nieco inną budowę i jest przede wszystkim dużo bardziej wydajny.

Wyposażony jest też w kółka oraz uchwyt, co ułatwia jego transport.

inwentaryzacja powykonawcza budynku

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Żeby było pięknie na wiosnę

niedz. kw. 14 , 2019
Wielu z nas, zwłaszcza kobiety, pragnie, aby wraz z wiosną zapanowały w naszych mieszkaniach pozytywne zmiany. Głównie chodzi tutaj o zmiany estetyczne. Chcemy, żeby