Impregnacja domów drewnianych

farby do sitodruku

Drewno to materiał naturalny, który sam w sobie cechuje się dużą odpornością. Niektóre gatunki drewna wręcz słyną z wytrzymałości, jednak jak wszystkie materiały, z czasem mogą być narażone na uszkodzenia oraz ubytki. Można im jednak skutecznie zapobiegać poprzez stosowanie odpowiednich impregnatów. W zakładach, w których przygotowuje się prefabrykaty do budowy na przykład domów z bali, używane są specjalne preparaty, które przedłużają trwałość drewna, czynią je odpornym na czynniki atmosferyczne.

Po takim wstępnym przygotowaniu materiały mogą być skierowane na plac budowy, jednak zanim rozpocznie się montaż konstrukcji, często stosowane są jeszcze inne środki ochronne, które uczynią drewno jeszcze mocniejszym i trwalszym. Także po skończonej budowie warto odkryte elementy drewniane pokryć chociażby specjalną farbą. Wszakże mówimy tutaj o fasadzie, która powinna prezentować się doskonale i stanowić realną wizytówkę domu. Lista dostępnych w sprzedaży impregnatów jest na ten moment bardzo długa.

projekt salonu zetacorse.com

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Sita i przesiewaki

pt. wrz 22 , 2017
Równie ważnymi sprzętami budowlanymi, które mogą służyć i do większych prac i do zadań dużo mniejszych są sita i przesiewaki. Już za czasów dzieciństwa sitka służyły do zabawy w piaskownicy, czy