Dzieci i pieniądze

Nie da się zaprzeczyć temu, że pieniądze stanowią część naszego codziennego funkcjonowania. Więcej nawet – nie da się bez nich żyć i to fakty, z którymi ciężko jest dyskutować. Prędzej czy później każdy człowiek, bez względu na swój wiek, będzie miał styczność z pieniędzmi, płatnościami czy zagadnieniami oszczędzania.

Już w okresie dziecięcym pieniądz zaczyna odgrywać w życiu człowieka dość istotną rolę i raczej ciężko z tym faktem polemizować. Kultowa już „świnka skarbonka” jest podstawowym przejawem oszczędzania w wykonaniu dzieci, choć na tym nie koniec.

Czy rodzic jest w stanie nauczyć?

Kluczowe w pierwszych kontaktach z pieniędzmi jest to, by dzieci zrozumiały ich znaczenie dla życia rodziców i funkcjonowania domu.

Z czasem pojmą też, że wiele ich potrzeb i generalnie potrzeb ludzkich jest ściśle uzależnionych od posiadanych pieniędzy. Za nie bowiem kupuje się wszelkie dobra konsumpcyjne. Oczywiście pojawia się jeszcze pytanie o to, czy rodzice sami są w stanie przekazać swoim dzieciom niezbędną wiedzę.

Bywa bowiem tak, że dorośli niespecjalnie radzą sobie z osobistymi finansami.

Odpowiedzialność ma swoją wartość

Zakładamy jednak, że nie mamy do czynienia z taką sytuacją, a z odpowiedzialnymi opiekunami zachowującymi się jak należy. Oni nie będą mieli problemów z tym, aby skutecznie edukować swoje dzieci w zakresie finansów, jak też kształtować w nich dobre nawyki związane z oszczędzaniem i nie tylko.

Jednym z narzędzi jakie mogą w tym pomóc jest dział usług bankowych dedykowanych młodym osobom – dzieciom oraz młodzieży. Na ten temat będziemy jeszcze szerzej pisać. .

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Konto dla dziecka

niedz. paź 25 , 2020
Pora zająć się tym, co w całej narracji związanej z przystosowaniem dzieci do świata finansów i oszczędzania jest najbardziej konkretne i praktyczne. Mowa rzecz jasna o kontach dedykowanych
derbi.info.pl 2020 Theme: Default Mag by ThemeInWP