Beton – co to takiego?

ekuferek.pl

Rozwój inwestycji z zakresu budownictwa na wielką skalę, takich jak budowa dróg, autostrad i mostów, a także obiektów takich jak dworce, biurowce, apartamentowce czy stadiony, łączy się z postępem technologii. Wciąż powstają nowe materiały budowlane, dzięki którym można realizować nowoczesne i bardziej funkcjonalne projekty, które jednocześnie cieszą oko swoim niebanalnym wyglądem.

Mimo tego, podstawowe materiały wykorzystywane w budownictwie nie zmieniają się. Powszechnie używa się więc różnych odmian betonu – najbardziej znanego materiału budowlanego, który sprawdza się przy większości inwestycji.

Beton jest to materiał powstający w wyniku wiązania oraz stwardnienia mieszanki betonowej, w skład której wchodzi spoiwo oraz kruszywa i woda. Do kruszyw, które umieszcza się w mieszance betonowej, należy kruszywo drobne, czyli piasek, oraz grube, czyli żwir.

Istnieją różne rodzaje betonu – można je podzielić na przykład według masy – na beton ciężki, zwykły oraz lekki.

https://izolacjegt.pl/

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Współczesne budownictwo

niedz. lis 12 , 2017
Dzisiejsze budownictwo stawia wiele wyzwań zarówno przed architektami, tworzącymi projekty nowoczesnych wielkich budynków, jak i budowniczymi, pracującymi nad budowaniem