Architektura domu, czyli jak postawić na dobrego architekta?

Budowa domu to bardzo ważna inwestycja, dlatego też chcemy, aby zajmowali się nią sami profesjonaliści. Tyczy się to więc zarówno samej ekipy budowlanej, jak i osób, które są odpowiedzialne za powstanie samego projektu naszych przyszłych czterech ścian.

Najczęściej za taki projekt odpowiadają architekci, na których spoczywa więc bardzo trudne i wymagające zadanie – dom spełniał wszystkie nasze oczekiwania i potrzeby, a do tego zaspokajał nasze gusta. Architekt wnętrz Częstochowa musi więc stworzyć projekt domu, który jednocześnie będzie funkcjonalny oraz ładny.

Tego przynajmniej zazwyczaj oczekujemy, choć dziś coraz więcej osób stawia funkcjonalność właśnie ponad piękno, zdając sobie sprawę, że w ładnym domu niekoniecznie musi się wygodnie mieszkać. Tak czy siak, wybór architekta jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć na początkowym etapie budowy – pytanie jednak, jak postawić na dobrego fachowca? Wśród najważniejszych kryteriów, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę są:

  • doświadczenie,
  • portfolio,
  • miejsce zamieszkania,
  • koszty,
  • wspólny język.

Najważniejsze jest oczywiście doświadczenie architekta, gdyż raczej nie zdecydujemy się powierzyć tak dużej inwestycji jak projektowaniu domu komuś, kto wcześniej tego nie robił. Warto więc w tym celu zajrzeć chociażby do portfolio danego fachowcy, gdzie będziemy mogli zobaczyć jego wcześniejsze prace i projekty, a co za tym idzie sprawdzić, czy w jego przeszłych dokonaniach jest coś, co nam się podoba i co sami chcielibyśmy wykorzystać.

Całkiem istotną sprawą jest także miejsce zamieszkania architekta – najlepiej, aby był z „naszej” okolicy, gdyż praca architekta często nie kończy się na projekcie, lecz trwa dalej podczas prac budowlanych, kiedy architekt wspomaga radą i wiedzą, pilnując przy okazji, aby prace były wykonywane zgodnie z założeniami.

Koszty jako czynnik decydujący przy wyborze architekta?

Oczywiście bardzo ważną kwestią są koszty związane z zatrudnieniem danego specjalisty – dla wielu jest to wręcz czynnik decydujący.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że skoro dom jest tak poważną inwestycją to nie powinniśmy oszczędzać na fachowcach, lecz postawić na profesjonalistów, którzy zapewnią nam wymarzone mieszkanie w czterech ścianach. Choćby z tego powodu warto jest wydać nieco więcej na dobrego i sprawdzonego architekta – polecamy dobry architekt Kraków.

Warto też złapać z nim kontakt, spotkać się i poszukać wspólnego języka – w ten sposób z pewnością o wiele łatwiej przekażemy mu naszą wizję oraz opowiemy o naszych oczekiwaniach, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie nam się z nim współpracowało podczas całego procesu.

https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/pruszkow/ płyty chodnikowe ceny

Szymon

Architekt z powołania - pasjonat budowania domów.

Next Post

Impregnacja domów drewnianych

wt. wrz 19 , 2017
Drewno to materiał naturalny, który sam w sobie cechuje się dużą odpornością. Niektóre gatunki drewna wręcz słyną z wytrzymałości, jednak jak wszystkie materiały, z